Sklep rowerowy

JAZDA NA ROWERZE – TYLKO W KASKU !!

Kask rowerowy to niezbędny element każdego rowerzysty. Chroni naszą głowę przed urazami, zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego nie zapominajmy o nim za każdym razem gdy wybieramy się na wycieczkę. Na naszym rynku jest masa kasków rowerowych, lecz tylko nieliczne spełniają normy bezpieczeństwa i naprawdę chronią naszą głowę. Przy wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania, systemy jakie zostały zastosowane, zakres regulacji oraz wagę kasku. Firmy produkujące kaski rowerowe najczęściej stosują systemy MIPS-np kaski Giant, KINETICORE- np. kaski Lazer.

MIPS-To bardzo cienka warstwa, umieszczona pomiędzy skorupą, a miękką wyściółką wewnątrz kasku. Jego główną funkcją jest ochrona przy ruchu obrotowym, czyli uderzeniu pod kątem. Wkładka przylega do głowy i pozostaje na swoim miejscu, a twarda zewnętrzna skorupa kasku ma pewny zakres ruchu przy upadku

KINETICORE: System który wraz z wyjątkowymi strefami zgniotu, ogranicza moc udaru bezpośredniego i rotacyjnego, które mogą uszkodzić mózg w wyniku uderzenia. Te strefy kontrolowanego zgniotu tworzy zestaw bloków zaprojektowanych tak, aby uginały się w przypadku udaru bezpośredniego lub rotacyjnego, przekierowując energię z dala od mózgu.

Oprócz systemu który dodatkowo chroni naszą głowę ważne jest dobre dopasowanie kasku. Namawiamy do przymierzania kasków bezpośrednio w sklepie, nasze głowy mają różne kształty, rozmiary, tak jak kaski. Kask szosowy będzie różnił się od kasku Mtb czy miejskiego, dlatego dobrze jest założyć na głowę i poczuć różnicę. Kask nie może nas uwierać, przeszkadzać nam podczas jazdy. Dobrze dopasowany kask przylega do głowy, ale nie uciska. Dodatkowym atutem jest cyrkulacja powietrza, szybkoschnące wkładki wewnątrz kasku. Dzięki temu jazda w słoneczne dni jest przyjemniejsza i bardziej komfortowa.

Nasza oferta kasków jest bardzo duża, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W swoim kolorze, rozmiarze oraz rodzaju – dlatego nie ma wymówki „ ŻE NIE” dbajmy o swoje i innych bezpieczeństwo. Zapraszamy do naszego sklepu rowerowego na Gumieńcach, pomożemy w doborze kasku.